Veste bună pentru suporterii gorjeni: Duminică, de la 17:30, va avea loc meciul decisiv dintre CSM Tg-Jiu și echipa de fotbal din Lugoj, ce se va juca la Târgu Jiu, pe stadionul “Constantina Diță”.
Anunțul a fost făcut de primarul municipiului, Marcel Romanescu, care a mers să verifice pregătirile pentru evenimentul sportiv.
Edilul a menționat că este cel mai important meci pentru promovarea echipei de la Tg Jiu în liga a III-a.