C.S.M. Târgu Jiu promovează în Liga a III-a!
Echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal Târgu Jiu scrie istorie!
La doar un an de la înființare, C.S.M. Târgu Jiu reușește o performanță remarcabilă: promovarea în Liga a III-a, cu un scor de 1-0 în fața echipei de fotbal de la Lugoj.
Primarul municipiului Târgu Jiu, Marcel Romanescu, a transmis un mesaj de felicitare:
„Bravo băieți! Felicitări fotbaliștilor, antrenorilor și conducerii clubului! Un rezultat cu adevărat remarcabil.”
Această reușită confirmă potențialul fotbalului local și readuce speranța în tribunele orașului, acolo unde municipiul Târgu Jiu face din nou performanță.