Ștrandul municipal Motru s-a deschis oficial astăzi, 1 iulie 2025.
Anunțul a fost făcut de Cosmin Morega, primarul municipiului Motru, cel care a redeschis acest ștrand după ce, ani la rând, acesta a fost ținut închis.
În prima zi, accesul este gratuit pentru toți copiii, iar motrenii s-au bucurat deja de o zi călduroasă cu atmosferă de vacanță, într-un spațiu modernizat și curat.
Facilitățile oferite transformă ștrandul într-un nou punct de atracție al verii pentru locuitorii orașului.
Potrivit administrației locale, regulamentul de funcționare este afișat la intrare.
Edilul Cosmin Morega se laudă cu această investiție pentru comunitate, acolo unde alții doar au închis porțile.