Pe 20 septembrie, Gorjul s-a mobilizat pentru curățenie! Consiliul Județean Gorj a fost parte activă în acțiunea de voluntariat 𝐋𝐞𝐭’𝐬 𝐃𝐨 𝐈𝐭, 𝐑𝐨𝐦𝐚̂𝐧𝐢𝐚!
Președintele Consiliului Județean, Cosmin-Mihai Popescu, le-a mulțumit tuturor voluntarilor care s-au implicat:
“A fost o dovadă reală de responsabilitate și sunt convins că ne dorim cu toții să avem un județ mai curat și un mediu înconjurător sănătos pentru fiecare dintre noi. Vă mulțumesc!”.
În cadrul acestei campanii, voluntarii au curățat spațiile publice și au demonstrat că implicarea fiecăruia face diferența. Fiecare gest, oricât de mic, contează pentru un Gorj mai curat și un mediu sănătos, susține Popescu.