Polițiștii gorjeni au transformat solidaritatea în zâmbete, alăturându-se campaniei „Donezi o jucărie, dăruiești un zâmbet”.
Într-un gest plin de solidaritate, polițiștii din Gorj au răspuns apelului campaniei și au demonstrat că dincolo de uniformă se află oameni dedicați comunității.
Oamenii legii au strâns numeroase jucării de la proprii lor copii, și le-au dăruite din inimă, cu gândul de a aduce lumină și bucurie în viețile celor mai vulnerabili copii.
Donațiile au fost predate organizatorilor campaniei și vor ajunge la copiii pentru care acest gest înseamnă mai mult decât un dar, înseamnă un zâmbet dăruit.
Mulțumim tuturor celor implicați pentru generozitate, empatie și pentru că au ales să transforme bunătatea în faptă, au transmis reprezentanții IPJ Gorj.