Curățenia de primăvară continuă în municipiul Târgu Jiu.
Acțiunile sunt în plină desfășurare săptămânal, potrivit unui grafic.
Echipele Edilitara Public acționează pentru salubrizarea spațiilor publice.
Primarul Marcel Romanescu le-a mulțumit cetățenilor pentru implicare și a anunțat că intervențiile continuă împreună cu Societatea Edilitara.
Administrația locală încurajează locuitorii să transmită sugestii pentru îmbunătățirea activităților din oraș.
Autoritățile mizează pe colaborarea cu cetățenii pentru menținerea unui oraș curat în perioada de primăvară.
Ce spun cetățenii de aceste acțiuni, haideți să urmărim în materialul video postat pe pagina de facebook a edilului, Marcel Romanescu.