Un moment de neatenție s-a transformat într-un accident grav, luni seara, în Lelești. O tânără de 18 ani, aflată la volanul unui buggy artizanal, a pierdut controlul direcției de mers și s-a izbit de un copac.
Impactul a dus la rănirea acesteia, dar și a unui adolescent de 14 ani aflat în vehicul. Ambii au fost transportați de urgență la spital.
Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și încearcă să stabilească exact cum s-a produs accidentului.